Josef Šivák

Operátor výroby

Josef Šivák, operátor výroby v Emerge od roku 2015.

Jak vznikl můj příběh

Začínal jsem ještě ve firmě Amulet, předchůdci Emerge v roce 2015. Tenkrát jsme se s mojí mámou stěhovali z Poříčí u Trutnova blíže do města. Potřebovali jsme být blíž k doktorům, máma se stěhovala se mnou kvůli mně. Doma jsem se nudil, chtěl jsem do práce mezi lidi. Před tím než jsem nastoupil, jsem nějakou dobu pracoval na myčce v Hostinném. Po jedné odpolední směně v noci mi hodně natekla noha a musel jsem na operaci. Potom jsem byl 7 měsíců doma. Po operaci jsem také dojížděl na cvičení do Hradce Králové i doma jsem hodně cvičil. Moje máma mi vždycky říkala, pokud se nepostavíš na vlastní nohy, skončíš na vozíku nebo někde v ústavu, nikdo jiný ti tu nepomůže. Setkal jsem se s paní Herákovou i s jejím manželem a řekl jsem jí o mém postižení, a že hledám práci, že to budu mít z města blíž kvůli svému zdravotnímu stavu. Chtěl jsem být blíž k místu do zaměstnání a mít klidnější práci. A taky si pomoci finančně. Nabídla mi, ať se zastavím. Ještě v Amuletu mě přijímal Pan Myšák a ten se mě zeptal jestli mohu nastoupit už zítra. Odpověděl jsem, že mohu hned. Tak jsme se dohodli.

Jak se dívám na svá omezení?

Na jedné noze mám jen 4 prsty v důsledku popálenin a druhou nohu mám amputovanou pod kolenem, nosím protézu. Je to náročnější na rovnováhu, pomáhám si při chůzi berlemi. Ze začátku mi hodně vadilo, když si na mě ukazovaly nebo na mě koukaly děti. To jsem nesl těžce, teď už mi to nevadí. Pak jsem po amputaci začal jezdit na cvičení do Hradce Králové. Následovalo několik plastických operací. Na cvičeních mě hodně nakoplo, když jsem viděl chlapa kolem 60 let, který skončil na dvou protézách. Pak jsem opravdu na sobě zabojoval. Ze začátku jsem byl na vozíku. Teď už chodím sám s protézou o dvou holích. Víte, to co se stalo před tím, než jsem takhle dopadl, jsem si zavinil sám. Byl jsem jiný než jsem teď, Změnil mě až můj současný zdravotní stav. Na svoji nohu jsem si už zvykl. Beru ji jako svoji botu. Někdy mě popadne stesk, že nemám svojí nohu, ale zvykl jsem si.

Teď mi pomáhá práce. I finančně. Nebýt mámy a zaměstnání v EMERGE, nezvládl bych se uživit. Ve volném čase maluji obrazy z fotografií, to dělám hlavně pro známé. Pustím si cikánské písničky, dám si pivo a maluji. Ale na to musí být chuť, jinak to nejde.

Zpět na další příběhy

NEVYBRALI JSTE SI?

Pokud jste si nevybrali pracovní pozici, která by vám vyhovovala a přesto byste rádi pracovali v EMERGE, neváhejte nás kontaktovat, třeba pro Vás najdeme něco jiného.

Kontaktujte nás