Práce pro OZP

Milí přátelé a možná i budoucí kolegové,
tuto stránku pro Vás přichystal Ladislav Kubeček, náš nevidomý asistent ombudsmana Emerge.

Co Vás čeká, když přijmete práci u nás v

Maximální otevřenost ze strany zaměstnavatele

Nemusíte se bát, že dostanete práci, kterou nezvládnete. Společně se dohodneme na vhodném nastavení pracovních podmínek.

Jsme plně česká firma

Budeme vám rozumět se vším všudy, neděláme žádné rozdíly mezi různými skupinami lidí.

Zapojíte se do kolektivu lidí, kteří vás budou brát jako sobě rovné

A jak říkají někteří kolegové, nebudete doma sedět bez náplně času a ještě si vyděláte.

Pomůžeme vám najít vhodnou pracovní náplň

Zařadíte se do skupiny lidí, kteří pracují a nesedí doma. A náš tým se také postará o to, abyste se mezi námi cítili co nejlépe.

Rovnost lidí zdravých s lidmi zdravotně znevýhodněnými

Emerge od samého začátku preferuje rovnost lidí zdravých s lidmi zdravotně znevýhodněnými.

Důraz na komunikaci a upřímnost

Budeme s vámi jednat férově a také očekáváme férové jednání od Vás.

Obohacení pro všechny

Spolupráce s vámi může být obohacující pro všechny. Chceme takové lidi, kteří rádi něco dělají a chtějí být užiteční. A my vám rádi pomůžeme se zapojit.

Firemního ombudsman

Máme firemního ombudsmana, a ten pomáhá nejen zdravotně postiženým zaměstnancům. Naše společnost se vás zastane v různých životních situacích.

Najdeme řešení nebo alternativu

Pokud přijdeme na to, že na práci nestačíte, nebo to zjistíte sami, najdeme takové řešení a alternativu, abychom vás nemuseli propustit. A pokud zjistíte, že vám naše prostředí nevyhovuje, můžete s podáním ruky odejít. My budeme rádi za zkušenost, kterou díky vám získáme pro ostatní.

Co Vám práce ve společnosti přinese?

Finance

Jistotu práce a tedy i finančního i morálního zajištění. Stoupnete sami před sebou i před ostatními, protože pracujete. Poznáte nové přátele. Každý z nás jako ZP může bořit mýty a předsudky svým chováním ve společnosti. Proto nepospícháme na naše kolegy, kteří si také musí na vše zvyknout. Získáme tím sehraný tým lidí, který si bude rozumět a respektovat se navzájem.

Jistota

Společensky odpovědná firma vás nenechá ve štychu a bude se všemožně snažit zajistit pro vás práci, i když nebude situace kolem ideální. Výplata chodí vždy včas, zázemí je uzpůsobené našim potřebám. To Emerge dokazuje tím, že v případě nezvládání aktuálního pracovního procesu uzpůsobí pozici tak, abyste mohli v zaměstnaní pokračovat dál. A taková jistota je k nezaplacení.

Opora

Vada není až tak moc důležitá, důležité je co umíte a chcete nabídnout. U nás pracují lidé s různým omezením i zdravotním postižením. Máme mezi sebou lidi se s sluchovým i pohybovým postižením, vozíčkáře i lidi s rozličnými vadami zraku. Dokonce u nás pracuje i nevidomý kolega.

410

Zaměstnáváme 410 OZP zaměstnanců

20

Spolupracujeme se 20 OZP institucemi

3

Zaměstnáváme všechny 3 stupně postižení

Přijďte mezi nás

Chcete pracovat, zapojit se do společnosti lidí, kteří vás budou respektovat a brát mezi sebe bez ohledu na vaše postižení?

Tak jste tu správně.

Máme pro vás různé pracovní příležitosti a další usilovně hledáme.

Máme firemního ombudsmana a ten pomáhá nejen zdravotně postiženým. Naše společnost se vás zastane v různých životních situacích.

Volná místa pro OZP v

Pozice Lokalita Obor OZP

Kdo je OZP

  • Osoba zdravotně postižená (OZP)

  • Tři stupně invalidity – 1., 2. a 3. stupeň

  • Na OZP se dle zákona pohlíží jinak než na OZZ, kteří mají jen dočasné zdravotní omezení, nebo omezení mírnějšího charakteru.

  • OZP musí pro možnost zaměstnání doložit dva dokumenty:
    1. Rozhodnutí o invalidním důchodě
    2. Potvrzení o pobírání invalidního důchodu.

Kdo je OZZ

  • Osoba zdravotně znevýhodněná (OZZ)

  • Jedná se o osoby zdravotně znevýhodněné, u niž byl OSSZ uznán nepříznivý zdravotní stav maximálně po dobu 5 let, někdy i na dobu neurčitou dle posouzení posudkového lékaře.

  • OZZ musí pro možnost zaměstnání doložit pouze jeden dokument:
    - Rozhodnutí o OZZ s oficiálním razítkem „nabytí platnosti dne“

  • Více informací na https://www.cssz.cz/osoby-zdravotne-znevyhodnene,
    kde si můžete také stáhnout formulář na Žádost o přiznání statusu OZZ.

Spolupracujeme

Kontaktujte nás

Pokud jste si nevybrali pracovní pozici, která by vám vyhovovala a přesto byste rádi pracovali v EMERGE, neváhejte nás kontaktovat, třeba pro Vás najdeme něco jiného.