Ladislav Kubeček

Asistent Ombudsmana

Jmenuji se Ladislav Kubeček a pracuji ve společnosti jako asistent Ombudsmana. Jsem odmalička nevidomý a částečně sluchově postižený.

Jak jsem zakotvil v EMERGE?

To byl dotaz, který mi kdysi na začátku mého působení, položil jeden ze zaměstnanců. Nikdy mě nenapadlo, že jednou budu pomáhat našemu ombudsmanovi jako asistent, to bylo pro mě něco nepředstavitelného. Ale život už je takový, prostě nás někam postaví a teď s tím něco dělej.

Pracoval jsem 28 let, jako masér živnostník. Měl jsem svého času 2 pobočky, kde jsem poskytoval své služby pro relaxaci a uvolnění. Práce mě opravdu bavila, neuměl jsem si představit, že by to mělo být jinak. Pak ale přišla pandemie Covid 19 a vše bylo zvůru nohama. Na jednou nebyli zákazníci, musel jsem vypovědět smlouvy a ukončit provoz, protože nebylo na zaplacení nájmu. A bohužel mi moc nepomohlo ani státem nabízené poskytnutí podpůrných peněz na udržení živnosti v době pandemie. Musel jsem hledat práci, abych uživil sebe i rodinu.

Pracoval jsem asi rok v Deltě Zdraví i Krásy, ale nebylo to ono. A pak jsem se dozvěděl, že náš ombudsman hledá asistenta. Tak jsem si řekl, že to zkusím. A už jsem zakotvil zde.

A upřímně, neměnil bych.

Společnost EMERGE, mi dala příležitost se něco nového naučit, poznat nové lidi a začít prostě znovu a jinak. Podnikatelské prostředí je dravé a já si uvědomil, že jsem po spoustě letech potřeboval změnu. EMERGE, je ta vaše dobrá životní změna, která může být změnou právě pro vás. Je zde kolektiv lidí, který se za vás postaví, bereme mezi sebe lidi se zdravotním postižením jako sobě rovné. Není to vždy jednoduché, pracovat se musí, ale určitě nebudete bez podpory. A hlavně se nemusíte bát, že by jste zůstali v práci sami, vždycky najdete dobrou duši, která ve všem pojede s vámi. Společnost EMERGE, se umí za své lidi postavit. A když to budete potřebovat, můžete se obrátit na ombudsmana, který už vyřešil kde jakou šlamastiku jak pracovní tak i životní.

Pojďte k nám a nebudete v práci sami.

A jaká že je vlastně moje práce?

Hodně zajímavá. Povídám si s lidmi poslouchám jejich životní příběhy. Jezdím s ombudsmanem po provozech naší společnosti, kde řešíme s lidmi jejich starosti, i radosti. Jsme zpětnou vazbou pro vedoucí i vedení společnosti. Pomáhám našemu ombudsmanovi při řešení různých patálií a poskytuji mu první zpětnou vazbu. Občas dělám i takového sekretáře, píši lidem emaily a vše, s čím mohu zrovna pomoci. Snažím se být pro lidi důvěrníkem hlavně pro zdravotně postižené. Píšu články do firemního časopisu dělám rozhovory s lidmi. Jsem řádným členem redakční rady, toho si velmi vážím. A jak to jako nevidomý mohu všechno dělat?

Bez moderních technologií, by to dnes opravdu nešlo. Mám počítač s hlasovým i hmatovým výstupem. Hmatový výstup, je zařízení, které mi vše vypisuje v braillově písmu, hlasový výstup se mi předčítá vše, co je zrovna na obrazovce. Mám také ozvučený mobil, takže mi lidi mohou i psát, což často u mých kolegů vyvolává trošku rozpaky. Nějak si na to někteří nemohou zvyknout, že jsem v běžném životě přirozený a normální. Práce v naší společnosti, mi určitě přinesla nové možnosti, mohl jsem se mnoho věcí naučit a stále se učím. Stále zjišťuji, že vlastně vím, že nic nevím. A vždy mě dostanou životní příběhy lidí, kteří to opravdu nemají jednoduché. Někdo zavolá a řekne, mám takový problém. A už řešíme. Někdy dokonce i zjistím, že čím procházím ve svém životě, je vlastně v porovnání s jinými kolegy nic, oproti jiným životním lekcím, kterými někteří lidé musí projít. Vážím si proto každého dne. A vážím si také možnosti, být součástí týmu v naší společnosti. Pro mě, to je další možnost, jak růst a zdokonalovat se učit se novým věcem. Proto věřím, že i pro vás, hlavně pro zdravotně postižené zájemce o možnost pracovat v naší společnosti, to je jedna z možností a příležitostí k růstu i k plnějšímu i hodnotnějšímu životu.

To je ostatně přáním i vedení naší EMERGE. Abychom se nebáli, byli jsme plnohodnotnými spolupracovníky. A v tom se nás snaží opravdu podporovat.

Tak doufám, že se potkáme třeba i jen tak v některém z našich provozů. A přeji si také, aby každý kdo k nám přijde měl v naší společnosti své dobré místo i dobré zázemí. A to hodně záleží na nás samotných, co jsme ochotni ze sebe dát i vydat. Rozhodně se ale domnívám, že kdo k nám nastoupí, nebude muset litovat zkušenosti, kterou zde získá. A tou zkušeností, je určitě jiný pohled na život a třeba i na sebe samé.

Přeji hodně štěstí.

Ladislav Kubeček asistent

Zpět na další příběhy

NEVYBRALI JSTE SI?

Pokud jste si nevybrali pracovní pozici, která by vám vyhovovala a přesto byste rádi pracovali v EMERGE, neváhejte nás kontaktovat, třeba pro Vás najdeme něco jiného.

Kontaktujte nás